Ulaşım Sektörü Dergisi Mart Sayısı Haberi

VİP Transport Fransa nakliye roro taşımacılığı (1)

Ulaşım Sektörü Dergisi Mart-Nisan Sayısı / VİP Transport Haberi

Lojistik Dünyasının gündemini belirleyen dergisi ULAŞIM SEKTÖRÜ, Mart-Nisan sayısında VİP Transport’la röportaj gerçekleştirdi.

Derginin tamamını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

VIP TRANSPORT'TA BASARININ SIRRI

TEK HATTA YÜZDE YÜZ MEMNUNİYETTE GİZLİ

“Yapamayacağını söylemez, söylediğini mutlaka yapar” ilkesi ile müşterilerine hizmet verdiklerini söyleyen VİP Transport İşletme Müdürü Vedat Tutu, VİP Transport’un bütün Avrupa ülkelerine taşıma yapan çoğu rakiplerinin aksine, sadece bir hatta ama “Yüzde 100 Performans ve Yüzde 100 Müşteri Memnuniyeti” ile çalıştığını anlattı.

Öncelikle, VİP Transport’u kısaca tanıtır mısınız? VİP Transport hangi alanlarda hizmet veriyor ve neler yapiyor?
Ticari hayatına 1998 yılında 20 kişilik bir ekiple İstoç’ta mütevazi bir ofiste baslayan VİP Transport, bugün 250 kişilik deneyimli ekibiyle, İstanbul’un lojistik üssü Hadımköy’de 20 bin metrekarelik tesisinde ihracat, lojistik ve depolama hizmeti sunuyor. Sahip olduğu ISO Kalite Belgeleri, YYS ve izinli gönderici sertifikalar ile hizmetlerinde “yaptığını yazan/yazdığını yapan” olarak biliniyor. VİP Transport’ta sürpriz olmaz. “Yapamayacağını söylemez, söylediğini mutlaka yapar” ilkesi ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Yalnızca Türkiye-Fransa hattında taşıma gerçekleştiriyor olmanın size ve müşterilerinize
sagladığı avantajlardan bahsedebilir misiniz?
Lojistik sektörünün başarılı oyuncularından biri olan VIP Uluslararası Taşımacılık, Türkiye-Fransa-Türkiye arasındaki ticaretin güvenilir elçisidir. Çoğu bütün Avrupa ülkelerine taşıma yapan rakiplerinin aksine, sadece bir hatta ve “Yüzde 100 performans ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti” ile çalışıyor.

“BİZİM REFERANSIMIZ MÜŞTERİLERİMİZİN BİZE DUYDUGU GÜVEN”

Elbette taşıma konusu işin sadece bir tarafı. Peki, uçtan uca lojistik konusunda nasıl bir hizmet gerçekleştiriyorsunuz?
VIP Uluslararası Taşımacılık raftan rafa hizmeti ile Fransa nakliye hattında tam lojistik sunuyor. Yük, müşteri deposundan çıktıktan sonra alıcı deposuna varana kadar, müşterimiz ne zaman isterse, kullandığımız teknolojiler sayesinde kendisi yükünü görebiliyor. Çünkü, kullanmakta olduğumuz yazılım veya araç takip sisteminden kendi yükünü ister cep telefonundan ister bilgisayarından takip edebiliyor. Hatta ben günlük konum istiyorum diyen müşterimize, müşteri temsilcimiz günlük yük konumunu veriyor veriliyor. Çünkü biz tamamen “şeffaf” hizmet sunuyoruz. Ayrıca Muratbey Gümrük Müdürlüğüne bağlı Lotus Lojistik Antrepo 2007 yılından beri değerli müşterilerimizin hizmetindedir.

Müşterilerinize neredeyse uçak hızında bir taşıma hizmeti sunuyorsunuz. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
Taşımalarda yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışan VİP Transport “Ekspres Teslimat” servisiyle Fransa nakliyede hız isteyenler icin vardiyasız çalışıyor.
Havayoluna alternatif olarak sunulan hizmet kapsamında araçlar çift şoför ile varış noktasına yollanıyor. Ro-Ro ile taşımalarda da hız isteyenler için gift şoförle limandan hareket ediyor, müşteri deposunda durur ve VIP Transport taşımalarında “zaman” konusunda sürpriz yaşanmıyor. Müşteriye yükün teslimat noktasına varış saati önceden bildiriliyor ve verilen termine mutlaka uyuluyor. Taşıma operasyonları her biri SRC, Psiko Teknik, Dijital Takograf ve ADR belgelerine sahip olan 150 şoför arkadaşımız tarafından gerçekleştiriliyor.

Orta ya da uzun vadede Türkiye-Fransa hattı dışında yeni hatlar açmak gibi bir düşünceniz var mi?
Hayır! Bu yola çıkarken “tek hatta yüzde 100 müşteri memnuniyeti”
ile çıkıldı ve bu sağlandı. Güven bir kere kurulur, bunu sürdürdüğünüz sürece varsınız.

Türkiye-Fransa nakliye ile ilgili tüm sorularınızı uzmanlarımıza danışabilirsiniz

Paylaş:

Son Bloglarımız:

Mesaj Gönderin:

İletişim Formu